Patrząc poza „Tylko transakcje”

Blok blockchain może być używany do niemal każdego wyobrażenia: śledzenie pakietów na całym świecie w czasie rzeczywistym, tworzenie roszczeń dotyczących praw autorskich, zwalczanie piractwa online i położenie kresu podróbkom. To tylko kilka pomysłów możliwych dzięki technologii Blockchain. Oczywiście, blockchain stał się dobrze znany ze swoich możliwości finansowych w zakresie rejestrowania transakcji. Należy jednak pamiętać, że technologia blockchain to znacznie więcej niż bitcoin w walucie. Poza aspektem finansowym technologii blockchain, sam blockchain pozwala nam osiągnąć znacznie więcej niż tylko księgę transakcji. Obecnie opracowywanych jest kilka projektów, które pozwolą na istnienie narzędzi takich jak inteligentne umowy, cyfrowy transfer własności, a nawet roszczeń dotyczących praw autorskich na szczycie blockchain. Na przykład, oto dwa z nich:

✓✓Factom: Warstwa zbudowana na górze ogniskowania bitchinowego blockchain w sprawie prowadzenia dokumentacji i przechowywania danych (na przykład zapisów dotyczących opieki zdrowotnej).

✓✓Storj: Nagradzanie użytkowników za pomocą żetonów Storj do przechowywania części łańcucha bloków na ich komputerach, które następnie mogą być używane przez użytkownika do przechowywania niektórych własnych danych w łańcuchu bloków.

Ze względu na swoją przejrzystą naturę możliwości wykorzystania technologii blockchain są niemal nieograniczone, a programiści dopiero odkrywają wierzchołek góry lodowej pod względem potencjału blockchain. A liczba możliwych przypadków użycia wzrasta każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *