Mocna podstawa koncepcyjna

Kładziemy nacisk na trzy główne siły napędowe handlu elektronicznego: rozwój i strategię biznesową, innowacje technologiczne oraz kontrowersje i skutki społeczne. Każda z tych sił napędowych jest reprezentowana w każdym rozdziale i razem tworzą mocne i spójne ramy koncepcyjne dla zrozumienia e-commerce. Analizujemy handel elektroniczny, rynki cyfrowe i firmy e-biznesowe, tak jak zwykłe firmy i rynki, wykorzystując koncepcje z ekonomii, marketingu, finansów, socjologii, filozofii i systemów informacyjnych. Staramy się zachować krytyczne spojrzenie na handel elektroniczny i unikać przesady w branży. Niektóre z ważnych pojęć ekonomicznych i marketingowych, których używamy do badania handlu elektronicznego, to koszt transakcji, efekty zewnętrzne sieci, asymetria informacji, sieci społecznościowe, doskonałe rynki cyfrowe, segmentacja, rozproszenie cen, targetowanie i pozycjonowanie. Ważną rolę odgrywają ważne pojęcia z badań systemów i technologii informacyjnych, w tym między innymi standardy i protokoły internetowe, przetwarzanie klient / serwer, przetwarzanie w chmurze, platforma mobilna i technologie bezprzewodowe oraz szyfrowanie klucza publicznego. W literaturze dotyczącej etyki i społeczeństwa posługujemy się ważnymi pojęciami, takimi jak własność intelektualna, prywatność, prawa do informacji i zarządzanie prawami, zarządzanie, zdrowie publiczne i dobrobyt. Z literatury dotyczącej biznesu posługujemy się takimi koncepcjami, jak projektowanie procesów biznesowych, zwrot z inwestycji, przewaga strategiczna, otoczenie konkurencyjne w branży, oligopol i monopol. Zapewniamy również podstawową wiedzę na temat finansów i rachunkowości, poszerzając ją o sprawę „E-commerce w akcji”, która krytycznie analizuje sprawozdania finansowe firmy Amazon. Jednym z dowcipów, które pojawiły się we wczesnych latach e-commerce i który nadal wydaje się trafny, jest przekonanie, że e-commerce zmienia wszystko oprócz reguł biznesowych. Firmy nadal muszą osiągać zyski, aby przetrwać w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *