INTERNET: TŁO TECHNOLOGII

Internet: połączona sieć tysięcy sieci i milionów komputerów łączących firmy, instytucje edukacyjne, agencje rządowe i osoby fizyczne.

Web: jedna z najpopularniejszych usług internetowych, zapewniająca dostęp do miliardów, a może bilionów stron internetowych.

Omówimy dzisiejszą i przyszłą platformę internetową, internetową i mobilną, sposób ich ewolucji, sposób działania oraz sposób, w jaki ich obecna i przyszła infrastruktura zapewnia nowe możliwości biznesowe. Pierwszy przypadek ilustruje, jak ważne jest zrozumienie, jak działa Internet i powiązane technologie oraz świadomość nowości. Internet i technologia, na której się on opiera, nie są zjawiskami statycznymi, lecz zmieniają się w czasie. Komputery połączyły się z usługami telefonii komórkowej; Szerokopasmowy dostęp w domu i szerokopasmowy bezprzewodowy dostęp do Internetu za pośrednictwem smartfonów, tabletów i laptopów szybko się rozwijają; samodzielne publikowanie za pośrednictwem sieci społecznościowych i blogowanie angażuje obecnie miliony użytkowników Internetu; a technologie oprogramowania, takie jak przetwarzanie w chmurze i aplikacje na smartfony, rewolucjonizują sposób, w jaki firmy korzystają z Internetu. Wybiegając w przyszłość za kilka lat, strategie biznesowe przyszłości będą wymagały dokładnego zrozumienia tych technologii i nowych, takich jak różne rodzaje technologii do noszenia, takich jak Apple Watch profilowany w etui otwierającym, Internet przedmiotów, „smart / Connected ”(inteligentne domy, inteligentne telewizory i połączone samochody), rzeczywistość rozszerzona i wirtualna oraz sztuczna inteligencja w celu dostarczania produktów i usług konsumentom.

Co to internet? Skąd się to wzięło i jak wsparło rozwój sieci? Jakie są najważniejsze zasady działania internetu? Ile naprawdę musisz wiedzieć o technologii Internetu? Zajmijmy się najpierw ostatnim pytaniem. Odpowiedź brzmi: to zależy od twoich zainteresowań zawodowych. Jeśli jesteś na ścieżce kariery marketingowej lub ogólnej ścieżce biznesowej menedżera, to ty  musisz znać podstawy technologii internetowej, których nauczysz się . Jeśli jesteś na technicznej ścieżce kariery i masz nadzieję zostać projektantem stron internetowych lub rozpocząć karierę techniczną w dziedzinie infrastruktury internetowej dla firm, musisz zacząć od tych podstaw, a następnie tworzyć na ich podstawie. Musisz także wiedzieć o biznesowej stronie handlu elektronicznego. Jak zauważono, Internet to połączona ze sobą sieć tysięcy sieci i milionów komputerów (czasami nazywanych komputerami-hostami lub po prostu hostami), łącząca firmy, instytucje edukacyjne, agencje rządowe i osoby fizyczne. Internet zapewnia około 3,3 miliarda ludzi na całym świecie  usługi takie jak poczta e-mail, aplikacje, grupy dyskusyjne, zakupy, badania, komunikatory, muzyka, filmy i wiadomości. Żadna organizacja nie kontroluje Internetu ani sposobu jego funkcjonowania, ani nie należy do nikogo, a mimo to zapewniła infrastrukturę do transformacji w handlu, badaniach naukowych i kulturze. Słowo Internet pochodzi od słowa intersieć, czyli połączenia dwóch lub więcej sieci komputerowych. Sieć jest jedną z najpopularniejszych usług internetowych, zapewniającą dostęp do miliardów, a może bilionów stron internetowych, które są dokumentami utworzonymi w języku programowania zwanym HTML, który może zawierać tekst, grafikę, dźwięk, wideo i inne obiekty, a także jako „hiperłącza”, które umożliwiają użytkownikom łatwe przechodzenie z jednej strony na drugą. Strony internetowe są obsługiwane za pomocą oprogramowania przeglądarki internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *