SERWERY APLIKACJI

serwer aplikacji sieci Web: oprogramowanie zapewniające określone funkcje biznesowe wymagane od strony internetowe.

Serwery aplikacji sieci Web to programy zapewniające określone funkcje biznesowe wymagane od witryny sieci Web. Podstawową ideą serwerów aplikacji jest odizolowanie aplikacji biznesowych od szczegółów wyświetlania stron internetowych użytkownikom na front-endzie i szczegółów łączenia się z bazami danych na zapleczu. Serwery aplikacji to rodzaj oprogramowania pośredniego, które zapewnia klej łączący tradycyjne systemy korporacyjne z klientem, a także całą funkcjonalność potrzebną do prowadzenia handlu elektronicznego. We wczesnych latach wiele firm programistycznych opracowało specyficzne oddzielne programy dla każdej funkcji, ale coraz częściej te konkretne programy są zastępowane przez zintegrowane narzędzia programowe, które łączą wszystkie potrzebne   funkcjonalności witryny handlu elektronicznego w jednym środowisku programistycznym, podejście oparte na oprogramowaniu pakietowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *