PAKIETY OPROGRAMOWANIA MERCHANT SERVER (PLATFORMY OPROGRAMOWANIA E-COMMERCE)

Zamiast tworzyć witrynę na podstawie zbioru różnych aplikacji, łatwiej, szybciej i ogólnie bardziej opłacalnie jest kupić pakiet oprogramowania serwera sprzedawcy (zwany także platformą oprogramowania do handlu elektronicznego). Oprogramowanie serwera handlowców oferuje zintegrowane środowisko, które obiecuje zapewnić większość lub wszystkie funkcje i możliwości potrzebne do stworzenia wyrafinowanej witryny zorientowanej na klienta. Ważnym elementem pakietów oprogramowania handlowców jest wbudowany koszyk, który może wyświetlać towary, zarządzać zamówieniami i rozliczać transakcje kartą kredytową. Platformy oprogramowania do handlu elektronicznego występują w trzech ogólnych przedziałach cenowych i funkcjonalnych. Podczas gdy istniejące firmy często mają kapitał finansowy, aby zainwestować w oprogramowanie serwerów komercyjnych, wiele małych firm i firm rozpoczynających działalność nie. Istnieją naprawdę dwie opcje, a kluczowym czynnikiem jest to, ile masz doświadczenia w programowaniu i czasu. Jedną z opcji jest skorzystanie z usług handlu elektronicznego świadczonych przez witryny, które ułatwiają tworzenie witryny handlu elektronicznego z dostosowywanymi szablonami, takimi jak Yahoo Aabaco Small Business, który oferuje plan Basic za 29 USD miesięcznie i 1,5% transakcji opłata za każdą transakcję realizowaną za pośrednictwem sklepu. Stanowisko e-commerce to wstępnie zaprojektowana witryna internetowa, która umożliwia użytkownikom dostosowanie wyglądu i działania witryny do ich potrzeb biznesowych oraz zapewnia standardowy zestaw funkcji. Większość dzisiejszych szablonów zawiera gotowe projekty witryn z wbudowanymi funkcjami handlu elektronicznego, takimi jak koszyki na zakupy, rozliczanie płatności i narzędzia do zarządzania witryną. Plan podstawowy obejmuje również sklep mobilny, narzędzia do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, obsługę mediów społecznościowych i wiele innych narzędzi marketingowych. Wiele innych, takich jak Bigcommerce, Homestead, Vendio i Shopify, oferuje podobne usługi. Jeśli masz znaczące lub przynajmniej pewne doświadczenie w programowaniu, możesz rozważyć oprogramowanie serwera handlowego typu open source. Oprogramowanie open source to oprogramowanie opracowane przez społeczność programistów i projektantów, które można swobodnie używać i modyfikować. Tabela 4.6 zawiera opis niektórych opcji open source. Zaletą korzystania z narzędzi do tworzenia stron internetowych typu open source jest to, że otrzymujesz dokładnie to, czego chcesz, naprawdę dostosowaną, unikalną witrynę internetową. Wadą jest to, że opracowanie witryny i zapewnienie bezproblemowej współpracy wszystkich narzędzi zajmie jednemu programiście kilka miesięcy. Ile miesięcy chcesz czekać, zanim trafisz na rynek ze swoimi pomysłami? Platformy oprogramowania do handlu elektronicznego średniej klasy obejmują IBM WebSphere Commerce Express Edition i Sitecore Commerce Server (dawniej Microsoft Commerce Server). Zaawansowane rozwiązania dla dużych firm globalnych są dostarczane przez IBM Websphere Professional i Enterprise Editions, IBM Commerce on Cloud, Oracle ATG Web Commerce, Salesforce Commerce Cloud (dawniej Demandware), Magento, NetSuite i inne. Wiele z tych platform oprogramowania do handlu elektronicznego jest teraz dostępnych na zasadzie oprogramowania jako usługi (SaaS), modelu, w którym oprogramowanie jest hostowane w chmurze i uruchamiane przez klienta za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Model ten umożliwia firmie bardzo szybkie uruchomienie serwisu e-commerce. Na przykład Williams-Sonoma, sieć sprzedaży detalicznej artykułów gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych, wykorzystała hostowane w sieci oprogramowanie e-commerce od NetSuite do uruchomienia witryny e-commerce w Australii w zaledwie 3 miesiące (Dusto, 2014). Istnieje kilkaset firm programistycznych, które dostarczają oprogramowanie e-commerce, co podnosi koszty podejmowania rozsądnych decyzji w tej sprawieZamiast tworzyć witrynę na podstawie zbioru różnych aplikacji, łatwiej, szybciej i ogólnie bardziej opłacalnie jest kupić pakiet oprogramowania serwera sprzedawcy (zwany także platformą oprogramowania do handlu elektronicznego). Oprogramowanie serwera handlowców oferuje zintegrowane środowisko, które obiecuje zapewnić większość lub wszystkie funkcje i możliwości potrzebne do stworzenia wyrafinowanej witryny zorientowanej na klienta. Ważnym elementem pakietów oprogramowania handlowców jest wbudowany koszyk, który może wyświetlać towary, zarządzać zamówieniami i rozliczać transakcje kartą kredytową. Platformy oprogramowania do handlu elektronicznego występują w trzech ogólnych przedziałach cenowych i funkcjonalnych. Podczas gdy istniejące firmy często mają kapitał finansowy, aby zainwestować w oprogramowanie serwerów komercyjnych, wiele małych firm i firm rozpoczynających działalność nie. Istnieją naprawdę dwie opcje, a kluczowym czynnikiem jest to, ile masz doświadczenia w programowaniu i czasu. Jedną z opcji jest skorzystanie z usług handlu elektronicznego świadczonych przez witryny, które ułatwiają tworzenie witryny handlu elektronicznego z dostosowywanymi szablonami, takimi jak Yahoo Aabaco Small Business, który oferuje plan Basic za 29 USD miesięcznie i 1,5% transakcji opłata za każdą transakcję realizowaną za pośrednictwem sklepu. Stanowisko e-commerce to wstępnie zaprojektowana witryna internetowa, która umożliwia użytkownikom dostosowanie wyglądu i działania witryny do ich potrzeb biznesowych oraz zapewnia standardowy zestaw funkcji. Większość dzisiejszych szablonów zawiera gotowe projekty witryn z wbudowanymi funkcjami handlu elektronicznego, takimi jak koszyki na zakupy, rozliczanie płatności i narzędzia do zarządzania witryną. Plan podstawowy obejmuje również sklep mobilny, narzędzia do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, obsługę mediów społecznościowych i wiele innych narzędzi marketingowych. Wiele innych, takich jak Bigcommerce, Homestead, Vendio i Shopify, oferuje podobne usługi. Jeśli masz znaczące lub przynajmniej pewne doświadczenie w programowaniu, możesz rozważyć oprogramowanie serwera handlowego typu open source. Oprogramowanie open source to oprogramowanie opracowane przez społeczność programistów i projektantów, które można swobodnie używać i modyfikować. Tabela 4.6 zawiera opis niektórych opcji open source. Zaletą korzystania z narzędzi do tworzenia stron internetowych typu open source jest to, że otrzymujesz dokładnie to, czego chcesz, naprawdę dostosowaną, unikalną witrynę internetową. Wadą jest to, że opracowanie witryny i zapewnienie bezproblemowej współpracy wszystkich narzędzi zajmie jednemu programiście kilka miesięcy. Ile miesięcy chcesz czekać, zanim trafisz na rynek ze swoimi pomysłami? Platformy oprogramowania do handlu elektronicznego średniej klasy obejmują IBM WebSphere Commerce Express Edition i Sitecore Commerce Server (dawniej Microsoft Commerce Server). Zaawansowane rozwiązania dla dużych firm globalnych są dostarczane przez IBM Websphere Professional i Enterprise Editions, IBM Commerce on Cloud, Oracle ATG Web Commerce, Salesforce Commerce Cloud (dawniej Demandware), Magento, NetSuite i inne. Wiele z tych platform oprogramowania do handlu elektronicznego jest teraz dostępnych na zasadzie oprogramowania jako usługi (SaaS), modelu, w którym oprogramowanie jest hostowane w chmurze i uruchamiane przez klienta za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Model ten umożliwia firmie bardzo szybkie uruchomienie serwisu e-commerce. Na przykład Williams-Sonoma, sieć sprzedaży detalicznej artykułów gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych, wykorzystała hostowane w sieci oprogramowanie e-commerce od NetSuite do uruchomienia witryny e-commerce w Australii w zaledwie 3 miesiące (Dusto, 2014). Istnieje kilkaset firm programistycznych, które dostarczają oprogramowanie e-commerce, co podnosi koszty podejmowania rozsądnych decyzji w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *