Intensywność i zakres użytkowania

Spowolnienie wzrostu populacji Internetu w USA jest częściowo rekompensowane rosnącą intensywnością i zakresem korzystania. W 2016 roku ponad 80% populacji USA regularnie korzysta z Internetu, spędzając łącznie prawie 5 godzin i 45 minut dziennie. Korzystanie z internetu przez nastolatki jest jeszcze bardziej powszechne – ponad 90% twierdzi, że korzysta z internetu codziennie, a około 25% twierdzi, że korzysta z internetu niemal stale (Pew Research Center, 2015a). W 2016 r. Smartfony i tablety mobilne są głównymi punktami dostępu do Internetu i handlu elektronicznego. Około 210 milionów ludzi, około 80% wszystkich użytkowników Internetu w USA, łączy się z Internetem za pomocą telefonu komórkowego. Właściciele urządzeń mobilnych spędzają ponad 3 godziny dziennie, wykorzystując je do czynności niezwiązanych z telefonem, takich jak granie w gry, oglądanie filmów i odwiedzanie sieci społecznościowych. Angażowanie się w takie działania jest powszechne – w 2016 roku około 180 milionów użytkowników urządzeń mobilnych grało w gry, około 140 milionów obejrzanych filmów, ponad 160 milionów odwiedziło serwis społecznościowy, a miliony innych słuchało muzyki lub robiło zakupy. Według Pew Research Center, im więcej czasu użytkownicy spędzają w sieci, stając się bardziej komfortowo i zaznajomieni z funkcjami i usługami internetowymi, tym więcej usług będą prawdopodobnie szukać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *