Potwierdzenia zerowe

W świecie bitcoinów pojawił się trend, w którym robią to kupcy nie czekaj, aż sześć pełnych potwierdzeń oznaczy bitcoin płatność jako zakończona. Nie czekam na minimalną kwotę potwierdzenia transakcji zwiększają szansę na uzyskanie ofiarą ataku z podwójnymi wydatkami. Zawsze jest to ryzyko do rozważenia płatność „zakończona”, o ile sieć bitcoin pokazuje nie potwierdzenie samej transakcji. Niemniej jednak, sprzedawcy i płatnicy mają możliwość określenia ilości potwierdzeń potrzebnych do walidacji transakcji bitcoin. Podczas gdy większość usług ustawia tę liczbę w dowolnym miejscu od trzech do sześciu potwierdzeń, inne usługi działają tak szybko, jak transakcja jest transmitowana do sieci bitcoin w stanie niepotwierdzonym. Pozwala to nie tylko na szybsze ukończenie zakupu na stronie internetowej, ale także na szybszą realizację zamówienia. Większość kupców, którzy dokonują transakcji przy zerowych potwierdzeniach, sprzedaje niedrogie lub cyfrowe przedmioty. Na przykład większość barów i restauracji uzna transakcję za zakończoną z 0 potwierdzeniami, ponieważ są one chronione przez procesor płatności w przypadku podwójnego wydatkowania. Procesory płatności, takie jak BitPay, BitKassa i Coinbase, zapewniają handlowcom pewną ochronę przed atakami podwójnej płatności, nawet jeśli liczba potwierdzeń transakcji bitcoin jest ustawiona na 0. Transakcje bitcoin z potwierdzeniem zerowym są doskonałym sposobem na zaakceptowanie przez firmy i osoby prywatne płatności Bitcoin szybko i bezpiecznie, pomimo ryzyka z tym związanego. Jednak dopóki odbiorca pozywa procesora płatności, aby zabezpieczyć się przed stratami finansowymi z powodu ataku z podwójnymi wydatkami, nie ma powodu, aby nie ustawiać liczby wymaganych potwierdzeń sieciowych na zero.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *