Etap IV: Start

Na tym etapie kluczowe problemy dotyczą tego, jak szybko rosnąć i jak ten wzrost sfinansować. Najważniejsze pytania dotyczą zatem następujących obszarów:

Delegacja. Czy właściciel może przekazać innym odpowiedzialność za poprawę efektywności zarządzania szybko rozwijającym się i coraz bardziej złożonym przedsiębiorstwem? Co więcej, czy działanie będzie prawdziwą delegacją z kontrolą wydajności i gotowością zobaczenia popełnionych błędów, czy też będzie to abdykacja, jak to często bywa?

Gotówka. Czy wystarczy, aby zaspokoić duże wymagania, jakie niesie wzrost (często wymagający woli właściciela do tolerowania wysokiego wskaźnika zadłużenia do kapitału własnego) i przepływy pieniężne, które nie zostaną osłabione przez nieodpowiednie kontrole wydatków lub nierozsądne inwestycje dokonane przez właściciela niecierpliwość?

Organizacja jest zdecentralizowana i przynajmniej częściowo podzielona – zwykle w zakresie sprzedaży lub produkcji. Kluczowi menedżerowie muszą być bardzo kompetentni, aby obsługiwać rosnące i złożone środowisko biznesowe. Systemy, nadwyrężone wzrostem, stają się coraz bardziej wyrafinowane i rozległe. Planowanie operacyjne i strategiczne jest wykonywane i angażuje określonych menedżerów. Właściciel i firma stali się rozsądnie oddzieleni, ale firma nadal jest zdominowana zarówno przez obecność właściciela, jak i kontrolę zapasów. To kluczowy okres w życiu firmy. Jeśli właściciel sprosta wyzwaniom rozwijającej się firmy, zarówno finansowej, jak i zarządczej, może ona stać się dużym biznesem. Jeśli nie, zwykle można go sprzedać – z zyskiem – pod warunkiem, że właściciel szybko dostrzeże swoje ograniczenia. Zbyt często tym, którzy doprowadzają firmę do etapu sukcesu, nie udaje się na etapie IV, albo dlatego, że próbują zbyt szybko rosnąć i brakuje im gotówki (właściciel pada ofiarą syndromu wszechmocy) lub nie są w stanie skutecznie delegować sprawić, by firma działała (syndrom wszechwiedzy). Przedsiębiorstwo może oczywiście przejść ten okres wysokiego wzrostu bez pierwotnego kierownictwa.

Często przedsiębiorca, który założył firmę i doprowadził ją do etapu sukcesu, jest zastępowany dobrowolnie lub mimowolnie przez inwestorów lub wierzycieli firmy. Jeśli firma nie odniesie sukcesu, może być w stanie wycofać się i pozostać jako odnosząca sukcesy i znacząca firma w stanie równowagi. Lub może wrócić do etapu III lub, jeśli problemy są zbyt rozległe, może spaść z powrotem do etapu przetrwania lub nawet zawieść. (Wysokie stopy procentowe i nierówne warunki gospodarcze sprawiły, że te dwie ostatnie możliwości były aż nazbyt realne na początku lat osiemdziesiątych)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *